5 krokov k výhodnej hypotéke

1. Pri kúpe bývania začnite hypotékou.

Keď si nájdete nový domov, ktorý vám vyhovuje, jeho kúpa býva väčšinou rýchla. S hypotékou to tak byť nemusí. Vybrať si najlepšiu ponuku môže nejaký čas trvať. Keď už budete mať podmienky výhodnej hypotéky dohodnuté, jej čerpanie býva rýchle. Budete tak flexibilnejší pri kúpe nehnuteľnosti. Zároveň sa vyhnete časovém stresu, ktorý vám môže zabrániť získať výhodnejšie podmienky hypotekárneho financovania.

 

2. Vyberte si vhodné obdbobie.

Banky o klientov samozrejme súťažia. Využívajú na to akcie, ktoré poznáme pod názvom kampane. Najvýhodnejšie kampane sa spravidla ukazujú na jar a na jeseň. Dôležitée je vedieť aj to, že keď si už s bankou hypotéku dohodnete, vyčerpať ju môžete aj 6 – 12 mesiacov neskôr.

 

3. Poraďte sa s odborníkom.

Úloha odborníka nie je iba v tom, že Vás spojí so všetkými bankami. Naši špecialisti vám poradia ako môžete dostať najvýhodnejšiu ponuku v konkrétnych bankách. Každá banka kladie dôraz na niečo iné. Niekedy Vám stačí zrušiť kreditnú kartu a už môžete získať o 20% viac, alebo platiť o 50 EUR mesačne menej.

 

4. Dbajte nie len na výšku úrokov.

Výhodnosť hypotéky nie je iba v úrokoch. Dôležité sú aj náklady spojené s jej získaním. Veľmi často potrebujete znalecký posudok a aj samotné banky si účtujú poplatky za poskytnutie hypotéky. Spoločnosť Hypomaklér Vám aj tieto náklady dokáže výrazne znížiť. V ideálnej situácii Vás získanie hypotéky nestojí vôbec nič.

 

5. Sledujte si hypotéku aj počas jej splácania.

Hypotéku splácate veľkú časť svojho života. Každý mesiac tvorí Váš náklad, ktorý treba zaplatiť. Počas trvania hypotéky máte niekoľko možností znížiť úroky, zaplatiť väčšiu časť z dlžnej sumy, alebo využiť výhodnejšiu ponuku inej banky. Naši špecialisti Vás budú o všetkých možnostiach pravidelne informovať.

 

Kontaktujte nás a získajte ponuky všetkých bánk do 48 hodín.

Hypokalkulačka
Vypočítajte si mesačnú splátku.
Otestuj si hypotéku
Zistite skutočný úrok Vašej hypotéky.
Koľko môžem získať?
Zistite koľko Vám banky poskytnú.
Partnerské projekty
Pozrite si novostavby našich partnerov. V týchto projektoch získate hypotéku najjednoduchšie.
5 krokov k výhodnej hypotéke
Pozrite si ako jednoducho môžete získať výhodnú hypotéku.
Všetko o hypotékach
Zoznámte sa so základnými pojmami, s ktorými sa pri hypotéke môžete stretnúť.
Kde nás nájdete
Pobočka Ružinov
Trnavská 74/A, Bratislava - mapa
0911 828 747
Pobočka Digital Park
Einsteinova 21, Bratislava - mapa
0948 828 747